20 Mart 2012 Salı

Motivasyon

Madem kpss adına ilk yazımız olacak e hadi o zaman işe "motivasyon"dan başlayalım :) Malum bu sınavı kazanabilmek için çok çalışmak gerek...Çalışabilmek için ise, istek. Çevremde ki insanlar da hep aynı yakınma 'of! içimden ders çalışmak gelmiyor' bende şunu söylüyorum : hele bir yemeğe başlayın, iştah kendiliğinden gelir... Bir insanın kendini motive etmesi için geleceğini çok iyi planlaması gerekir. Bir hedefi olsun ki, o hedefe ulaşacak yolları bilsin en azından çabalasın. Tabi bunların en başında kişisel ihtiyaçları düzenli karşılamak var. Düzenli uyku, düzenli beslenme vs. her şeyi kararında yapabilmek yani... Ondan sonra ki adım ise bir "örnek alma"... Bu geçen sene istediğiniz bölüme yerleşmiş bir insan da olabilir, başka bir başarıya imza atmış olanda, tercih sizin. Sonra ki adımımız ise; büyük düşünmek ve düşündüğünüz noktayı gözünüzde canlandırmak. Evet evet çok işe yarıyor :) 
Verimli çalışmalar...

4 yorum:

 1. Teüşekkür ediyorum canımcığımmm :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir konuda yardımına ihtiyacım var. e mail adresim bahadir_uner@hotmail.com
   Lütfen benimle iletişime geçebilir misin?

   Aslında burdan da söyleyebilirim. Kadınlar Külübünde birisine sınav akademinin dvdlerinin linkini vermişsin. Çok aradığım halde bulamadım. Bana linki mail ile gönderirsen çık sevinirim. Şimdiden teşekkürler ve bu yorumu sil lütfen :)

   Sil
 2. Merhaba Bahadrr,
  Ben sınav akademinin dvd lerini bilmiyorum. Öyle bir paylaşımda bulunmadım. Bahsettiğin İhtiyaç yayıncılığın dvdleri olabilir mi?

  YanıtlaSil